Publikacja opracowana w ramach projektu CONNECTING Nature (Program Ramowy Horyzont 2020). Stanowi podsumowanie działań zespołu i jednocześnie w prosty sposób tłumaczy, czym są rozwiązania oparte na przyrodzie, zawiera m.in. 17 kart…
Seria trzech webinarów zrealizowanych w ramach projektu dot. popularyzacji tworzenia ogrodów deszczowych w Lublinie.
Na obszarze Metropolii Krakowskiej, która jest partnerem Fundacji Sendzimira w projekcie INTERLACE, z powodzeniem wdrażane są rozwiązania oparte na przyrodzie. Błonia Niepołomickich i woonerf w Podłężu to świetne przykłady jak zapewniać usługi ekosystemów i kreować…
Film edukacyjny nt. budowy ogrodów deszczowych, zrealizowany podczas warsztatów partycypacyjnych w gminie Skawina.
Broszura dotycząca różnych rozwiązań sprzyjających retencji wody opadowej. Publikacja opracowana w ramach projektu Wspólna Przestrzeń do wykorzystania przez gminy zainteresowane propagowaniem tego rodzaju rozwiązań wśród mieszkańców. Link do publikacji.…
W zarządzaniu przestrzenią miejską mierzymy się z coraz poważniejszymi wyzwaniami związanymi m.in. ze zmianami klimatu. Warto więc jak najszerzej korzystać z rozwiązań, które są relatywnie tanie, proste i szybkie do wdrożenia, a równocześnie pomagają uporać…
Budynek Instytutu Fizyki Uniwersytetu Humboldtów został wybudowany w 2003 roku na podstawie projektu wyłonionego w konkursie sześć lat wcześniej. W 2005 roku został nominowany do Nagrody im. Miesa van der Rohe,…
Film jest efektem projektu „LUBIĘ DESZCZ” realizowanego na zlecenie Gminy Wrocław przez Fundację Sendzimira.
Poradnik omawia szeroki wachlarz rozwiązań projektowych z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury, co pozwoli dobrać je pod kątem przydatności do zastosowania w polskich miastach. Publikacja jest skierowana do planistów i projektantów, w tym architektów krajobrazu, chcących…
W broszurze przedstawiono przykłady dobrych praktyk oraz propozycje konkretnych działań, które każdy mieszkaniec, właściciel ogrodu, działki lub większego terenu może podjąć w celu utrzymania lub poprawy funkcji, jakie…
W ubiegłą sobotę w Gdańsku zainaugurowano „ogród do zadań specjalnych”. Czym jest ten ogród? Dlaczego go stworzono?
Podczas wydarzenia wysłuchać można było wystąpień wielu ekspertów, naukowców a także praktyków zarządzania wodami opadowymi.
Praktyczny poradnik dotyczący zarządzania wodą w mieście, zwłaszcza wodami opadowymi. Wskazuje na konieczność zintegrowanego podejścia do problemu, uwzględniając też szczegółowe wskazówki dotyczące możliwych do zastosowania rozwiązań technicznych.
Jak zrobić ogród deszczowy w skrzyni lub gruncie? Jak inaczej zwiększyć retencję wody w krajobrazie? Praktyczne wskazówki i instruktaż budowy znajdziecie w broszurach dostępnych do pobrania.