Zapraszamy do obejrzenia webinarów nagranych w ramach projektu Miejskie ekosystemy dolin rzecznych. Każda z 25-cio minutowych prezentacji pokazuje różne dobre praktyki z Oslo.
Działalność człowieka doprowadziła do utraty wielu ekosystemów i choć coraz dotkliwiej odczuwamy jej konsekwencje, to nadal tracimy kolejne dzikie tereny. Jak w rozwiązaniu tego problemu mogą pomóc dobrze przemyślane i zaplanowane kampanie edukacyjne?
Europejskie rzeki są najbardziej pofragmentowanymi przez sztuczne przegrody rzekami świata. A poprzedzielana, uregulowana rzeka to chora rzeka.
Drna była jedną z największych rzek Warszawy. Spotkał ją los podobny do wielu innych miejskich rzek i strumieni – wpuszczono ją w kanał, schowano pod ziemię. Czy da się odkrywać rzeki w mieście? Czy warto to robić?
Film edukacyjny nt. budowy ogrodów deszczowych, zrealizowany podczas warsztatów partycypacyjnych w gminie Skawina.
Broszura dotycząca różnych rozwiązań sprzyjających retencji wody opadowej. Publikacja opracowana w ramach projektu Wspólna Przestrzeń do wykorzystania przez gminy zainteresowane propagowaniem tego rodzaju rozwiązań wśród mieszkańców. Link do publikacji.…
Miejsce to odgrywa znaczącą rolę w łagodzeniu zmian klimatu i adaptacji Berlina do ich skutków. Odbywa się to nie tylko dzięki obecnym tam rozwiązaniom opartym na przyrodzie (NBS) ale aktywnej wspólnocie zaangażowanej w działania edukacyjne…
Wiele obiektów błękitno-zielonej infrastruktury jest nadal polem do eksperymentów i działalności badawczej, tak by coraz lepiej wpisywały się w gospodarkę obiegu zamkniętego i służyły decentralizacji gospodarowania wodą i zasobami w mieście.
Konferencja Błękitno-zielona infrastruktura dla łagodzenia zmian klimatu w miastach (27, 29.10.2020)
27 października 2020 r. odbyła się konferencja online Błękitno-zielona infrastruktura dla łagodzenia zmian klimatu w miastach. Dwa dni później – 29 października 2020 r. zrealizowaliśmy dodatkowo zdalnie trzy warsztaty tematyczne.
Raport z badania przeprowadzonego metodą tajemniczego klienta w pięciu miastach partnerskich projektu Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach, w 2018 roku.
W latach 2015-2017 NIK przeprowadzał kontrolę dotyczącą zarządzania zielenią miejską. Kontrola została przeprowadzona z własnej inicjatywy NIK.
Rozwiązywanie problemów w praktyce gospodarczej i życiu publicznym wymaga kompleksowych rozwiązań i umiejętności szybkiego reagowania na zmiany. Podobnie kwestie związane z ochroną środowiska i odpowiedzialnym biznesem. Dlatego gry symulacyjne są nie tylko popularnym narzędziem…
28 września 2017 r. w Krakowie przedstawiciele zarządów zieleni i innych jednostek zaangażowanych w ten proces z Jaworzna, Krakowa, Łodzi, Tychów, Warszawy i Wrocławia spotkali się, by podzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami.
W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie miejskim ogrodnictwem oraz zdrowym odżywianiem. Przyczyniło się to do powstania wielu szkolnych ogrodów, w których dzieci uczą się o przyrodzie, uprawiając ekologiczne warzywa i owoce.
„Przybliżamy rzekę ludziom” – hasło Fundacji dobrze oddaje charakter jej działalności. Poprzez projekty kulturalne, wydawnicze, informacyjne i ekologiczne Fundacja pracuje nie tylko na rzecz ochrony naturalnego biegu Wisły, wartości…
Berlin strategicznie zarządza zielenią, Rotterdam poszukuje naturalnych sposobów na przeciwdziałanie ryzyku katastrof naturalnych, a Barcelona stawia na zrównoważony rozwój. Filmy z projektu URBES nie tylko pokazują, że miasta Europy Zachodniej dostrzegają szansę…