Publikacja przygotowana przez prof. dr hab. Macieja Luniaka przekazuje w pigułce informacje na temat bioróżnorodności rozwijającej się w przestrzeni miejskiej. Ta mała książeczka przenosi nas w świat warszawskiej flory i fauny, pokazując zarazem jak wielu mieszkańców, o których nie wiemy ma stolica.
Jak istotna jest rola zieleni w mieście i jak znaczący udział w jej rozwoju ma zróżnicowane środowisko biologiczne – to kwestie, które poruszane są nie tylko w tym poradniku. O zagadnieniach usług ekosystemów jakie świadczy przyroda pisze np. Fundacja Sendzimira w serii publikacji „Zrównoważony Rozwój Zastosowania” dostępnej w zakładce publikacje na stronie Fundacji . Niezwykle cieszy fakt, że wydawnictw takich powstaje coraz więcej.
Co to za publikacja?
Tym razem mamy do czynienia z syntetycznym ujęciem zagadnień „dzikości” i jej oblicza w zurbanizowanym środowisku Warszawy. W przygotowanym przez prof. dr. hab. Macieja Luniaka we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy materiale, znaleźć można informacje na temat tego – jakie gatunki możemy w parkach miejskich spotkać oraz dlaczego powinno się im sprzyjać. Ponadto z publikacji dowiemy się jak możemy wspierać dzikie życie w parkach. Czy istnieją zabiegi ogrodnicze, które zubożają szatę roślinną? Czy trawa powinna być często koszona? Czy biegające swobodnie po parku psy, nie stanowią żadnego problemu?
Jeśli nie znasz odpowiedzi na choćby jedno z postawionych pytań – zajrzyj do publikacji.
Polecamy!
Publikacja do pobrania w wersji pdf.