Miejsca, w których brakuje zieleni – Łódź

Mieszkańcy mogli zaznaczać na mapach także miejsca, w których ich zdaniem, brakuje zieleni oraz te, w których zieleń jest źle urządzona czy zaniedbana. Można też bylo opisać swój pomysł na zmianę tego miesca w bardziej zielone. Poniższe mapy prezentują nie tylko ilość zaznaczeń, ale także przykładowe komentrze mieszkańców na temat danych miejsc.

W Łodzi zaznaczeń miejsc, w których brakuje zieleni było 730; miejsc, w których zieleń jest zaniedbana – 516; miejsc, w których zieleń jest źle urządzona – 357. Na mapach pojawiły się miejsca, które były wyjątkowo często wybierane we wszytkich trzech kategoriach. Jednym z nich był Plac Wolności.

Plac Wolności – 32 zaznaczenia, że jest to miejsce w którym brakuje zieleni; 8 zaznaczeń, że jest to miejsce w których zieleń jest źle urządzona oraz 5 wskazań, że jest to miejsce, w którym zieleń jest zaniedbana

Z jakiego powodu ocenia Pan(i) to miejsce jako zaniedbane?

„plac Wolności: totalny nieład i chaos, brudno”

Z jakiego powodu ocenia Pan(i) to miejsce jako źle urządzone?

„Zieleń jest niby na środku placy ale jest praktynie nie widoczna. Zbyt wiele zimnego kamienie betonu i brudu dookoła dość ważnego punku w centrum miasta.”

„Zieleń i infrastruktura niskiej jakości”

„żule, auta, huk, harmider”

W jakie sposób to miejsce mogłoby się się zmienić?

„Jest to ważne miejsce w mieście. niestety jest ono obskurne. Zieleń nadałaby mu uroku.”

„Krzaczki otaczające plac powinny zostać zmienione na bardziej okazałe i zielone”

„Potrzebne drzewa i niższa zieleń”

„wyłaczyć z ruchu i zazielenić! :)”

„byłoby bardziej kwitnące i pełne życia niż przygnębiający szary beton z pomnikiem i rondem, będąc miejscem do spotkań ludzi a nie rondem dla pojazdów”

„Na placu powinny pojawić się drzewa, niska zieleń, ławki, niebanalna małą architektura, miejsce dla dzieci, zniknąć zaś powinien ruch samochodowy”

„Centrum Łodzi jest brzydkie, biedne, odrapane i brudne, zieleń mogłaby pełnić funkcję nie tylko zdrowotną, ale i estetyczną, zakryć tę brzydotę i brud, jakie dominują w centrum”

„Zasadzić drzewa przy przebudowie – nie niskie klony, ale wyższe drzewa, jak na Nowym Świecie w Warszawie”

„Zdecydowanie za mało zieleni na Placu Wolności! drzewa, trawniki – to jedyny sposób, aby ukoić spalonych słońcem łodzian oczekujących w otoczeniu betonu na zatłoczony autobus do Aleksandrowa (i nie tylko).”