Badania, analizy i raporty

W ramach projektów dot. usług ekosystemów prowadzimy badania naukowe i przygotowujemy raporty, których wyniki będą publikowane na tej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z trzecim numerem Magazynu Zrównoważony Rozwój – Zastosowania, w którym prezentujemy wyniki i wnioski z badań dot. zieleni miejskiej w Łodzi.


Jak skutecznie wprowadzać innowacyjne rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury do miast? – raport z warsztatu

9 stycznia 2018 r. we Wrocławiu przedstawiciele zarządów zieleni i innych jednostek zaangażowanych w ten proces z Krakowa, Tychów, Warszawy i Wrocławia spotkali się ponownie, by podzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami.  Czytaj dalej „Jak skutecznie wprowadzać innowacyjne rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury do miast? – raport z warsztatu”

Badanie naukowe: Wycena wartości ekonomicznej drzew przyulicznych w centrum Łodzi

W 2011 roku przeprowadziliśmy badanie wyceny ekonomicznej wartości drzew przyulicznych w centrum Łodzi. Wyniki opublikowaliśmy w poradniku „Przyroda w mieście. Usługi ekosystemów – niewykorzystany potencjał miast”. Prezentujemy najważniejsze informacje na temat przebiegu badania i uzyskanych danych. Czytaj dalej „Badanie naukowe: Wycena wartości ekonomicznej drzew przyulicznych w centrum Łodzi”

Raport z projektu lokalnego Akademii Letniej WZR 2012 „Zrównoważony Rozwój Turystyki w Rejonie Półwyspu Helskiego”

Raport, zawiera propozycje, które mogą pomóc rozwiązać kluczowe problemy w rejonie Półwyspu Helskiego. Z jednej strony atrakcyjnego turystycznie, z drugiej – cennego przyrodniczo. Turystyka i ochrona środowiska nie muszą być ze sobą sprzeczne, a kluczem do ich pogodzenia jest zrównoważony rozwój. Czytaj dalej „Raport z projektu lokalnego Akademii Letniej WZR 2012 „Zrównoważony Rozwój Turystyki w Rejonie Półwyspu Helskiego””