Notatka z seminarium „Zazielenianie zamówień publicznych na produkty i usługi związane z zielenią miejską, w świetle możliwości wynikających z prawa UE” we Wrocławiu

Jak można zazielenić zamówienia publiczne? Jak sformułować zapisy w sposób zapewniający należyte wykonanie prac? O tym debatowaliśmy w ubiegły poniedziałek we Wrocławiu.

W ubiegły poniedziałek 25 lutego we siedzibie Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, odbyło się seminarium „Zazielenianie zamówień publicznych na produkty i usługi związane z zielenią miejską, w świetle możliwości wynikających z prawa UE”. Podczas spotkania gościliśmy Abby Semple – prawniczkę i specjalistkę w prawie zamówień publicznych UE, autorkę książki A Practical Guide to Public Procurement i twórczynię Public Procurement Analysis.

Dlaczego się spotkaliśmy?

Wydarzenie zgromadziło urzędników z takich miast jak Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice a także Kędzierzyn Koźle. Podczas pięciu godzin wspólnego zgłębiania tematu zamówień publicznych, uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami w zakresie napotykanych problemów oraz metod radzenia sobie z nimi. Obecność zagranicznego gościa, pozwoliła na spojrzenie na dotychczasowe problemy z nowej perspektywy oraz umożliwiła zapoznanie się z przykładami dobrych praktyk zaimplikowania europejskich zapisów prawa do lokalnych zamówień na produkty i usługi związane z zielenią miejską.

A wszystkim zainteresowanym tematyką zielonych zamówień publicznych polecamy nasze najnowsze SZKOLENIE E-LEARNINGOWE.