Park odporny na zalanie?

Gdy wprowadzamy nowe zielone założenia do centrów miast, zawsze pojawia się pytanie o wartość przestrzeni. Hunters Point South Park to doskonała odpowiedź na zmieniające się warunki nadrzecznego krajobrazu.

Przede wszystkim jest to miejsce postindustrialne, które niegdyś piastowało funkcje przemysłowe. Tereny takie, jako przeznaczone pod przemysł, przez długi czas od zakończenia procesów produkcyjnych nie cieszyły się zainteresowaniem inwestorów jak również mieszkańców. Jednakże i na brownfield’y przychodzi czas. Kiedy dochodzimy do momentu, gdy uświadamiamy sobie, że przestrzeń jest ograniczona – zaczynamy szukać różnych rozwiązań, pozwalających na efektywniejsze jej wykorzystanie. Sięgamy do nietuzinkowych rozwiązań, służących poprawie jakości życia w mieście, a co za tym idzie, dostrzegamy niewykorzystane tereny.

Jednym z takich obszarów było Long Island City (Nowy Jork), które przechodzi metamorfozę i przekształca się w odporne na niespodziewane zjawiska atmosferyczne miejsce.

Więcej: https://www.citylab.com/design/2018/10/storm-resilient-park-queens/573661/?fbclid=IwAR2DYZv97cAffZmr1VlfvVEGUFBadpz6GXayCtlh0E9AJ3Nuus58krwjYvA