Zieleń Miejska Katowice 2018

W dniach 7-8 czerwca w Katowicach odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja o tematyce zarządzania terenami zieleni na obszarach miejskich. Do wydarzenia pozostały już tylko 2 tygodnie!

Dwudniowe spotkanie będzie skupione wokół integracji wiedzy specjalistycznej i praktyki wykonawczej, a także będzie sprzyjało wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Prelegentami będą reprezentanci różnych środowisk: administracji – zarówno rządowej jak i samorządowej, biznesu, sektora nauki oraz organizacji pozarządowych.

Wśród gości będzie również przedstawicielka Fundacji Sendzimira – dr Katarzyna Biejat, która opowie o tym, jak ważna jest „Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach”.

Koniecznie odwiedźcie stronę www poświęconą wydarzeniu Zieleń Miejska Katowice, a także zajrzyjcie na Facebooka Konferencja Zieleń Miejska Katowice!

Zieleń Miejska już dziś!

A o tym jak ważna jest interdyscyplinarność współpracy już przeczytacie w majowym numerze miesięcznika Zieleń Miejska.

„Zielony dialog międzysektorowy – Karolina Maliszewska z Fundacji Sendzimira pisze o niełatwej ochronie zieleni w polskich miastach oraz o tym, jak rozwój aglomeracji i związane z nim procesy inwestycyjne wpływają na istniejącą zieleń, powodując „stres budowlany” szczególnie dla drzew i krzewów”

Zachęcamy do zapoznania się z numerem, który można nabyć na stronie wydawcy.

Foto: Konferencja Zieleń Miejska Katowice