EkoForum 2018 już 13 marca we Wrocławiu!

Już jutro (13 marca) we Wrocławiu odbędzie się EkoForum 2018 – Adaptacja do zmieniających się warunków klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodną w przestrzeni miast. Spotkanie rozpocznie się o 8:30 w siedzibie Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN.

Edycja 2018 jako odpowiedź na zmiany klimatu

Tegoroczna edycja konferencji, poświęcona jest roli wody w przestrzeni miasta a także zagrożeniom, jakie na skutek postępujących zmian klimatu na miasta czyhają. Skrajne warunki, jakie coraz częściej w miastach spotykamy zarówno susze czy powodzie błyskawiczne niosą ze sobą określone skutki. To z nimi muszą borykać się władze miast, ale również mieszkańcy.

Efekty EkoForum 2018

Jak sprostać narastającym wyzwaniom? Na ten temat będą debatować specjaliści i przedstawiciele: Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Towarzystwa Urbanistów Polskich, Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Ochrony Środowiska. Wśród ekspertów będzie również przedstawiciel Fundacji Sendzimira – dr hab. Inż. Tomasz Bergier, który poprowadzi panel dyskusyjny a także tytułem wstępu wygłosi wykład pt. „Praktyczne rozwiązania zwiększające retencję krajobrazową na przykładzie ogrodów deszczowych”.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do śledzenia jutrzejszego wydarzenia!