„Wczujmy się w klimat!” – debata ekspercka w Łodzi

Już w najbliższą środę (21 lutego) w Łodzi, odbędzie się debata ekspercka. Tematyka spotkania dotyczyć będzie adaptacji polskich miast do zmian klimatycznych. Spotkanie odbędzie się w godzinach 9:00 – 15:00 w hotelu DoubleTree Hilton. 

W ramach realizowanego przez Ministerstwo Środowiska projektu „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców” odbędzie się kolejna debata ekspercka.

Tym razem miastem gospodarzem będzie Łódź. Do dyskusji zostali zaproszeni zarówno naukowcy i badacze, jak i przedstawiciele administracji publicznej – urzędnicy i decydenci, ale także przedstawiciele NGO. W debacie uczestniczyć będzie także przedstawiciel Fundacji Sendzimira – prof. Jakub Kronenberg.

Podczas debaty przedstawione zostaną zagadnienia związane z adaptacyjnością miast w zakresie zmian klimatycznych, ze wskazaniem na istotność współpracy międzysektorowej i partycypacji społecznej. Przede wszystkim jednak zaproszeni do debaty postarają się przybliżyć odpowiedzi na 3 pytania:

  • Jak niwelować miejskie wyspy ciepła?
  • Jak zmienić postrzeganie deszczówki z problemu na zasób?
  • Jak miasta zazielenić, odpowiedzialnie kształtując przestrzeń?

Serdecznie zapraszamy do śledzenia efektów spotkania jak również całego projektu #WczujmySięWKlimat!