Międzynarodowa konferencja „Climate Change and Water 2018”

W dniach 5-7/02 w Tours we Francji, odbywa się międzynarodowa konferencja „Climate Change and Water 2018”. Myślą przewodnią tego wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy poszczególnymi jednostkami, w zakresie adaptacyjności do zmian klimatu, a w szczególności do zarządzania wodą w mieście.

Konferencja skupia wielu naukowców związanych z procesami zmian klimatycznych, specjalistów w zakresie zarządzania i gospodarowania zasobami przyrodniczymi w mieście, a także praktyków odpowiedzialnych za adaptację jednostek do postępujących procesów. Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawiciela tegorocznej „Zielonej Stolicy Europy” holenderskiego miasta Nijmegen, o której pisała Fundacja Sendzimira.

Dobre praktyki przedstawiane podczas wydarzenia pochodzą z różnych krajów Europy (n.p. Ukraina), jak również Afryki (Kamerun), Azji (n.p. Korea Południowa) czy Ameryki Północnej (n.p. Kanada). Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzenia znajdującym się na stronie www, a także śledzenia jego rezultatów.

Liczmy również na relację z wydarzenia zaprezentowaną przez Ministerstwo Środowiska, które jest na półmetku realizacji Unijnego programu „Wczujmy się w klimat!”. Choć na trzydniowym programie nie widać prelegentów z Polski, mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli pochwalić się swoimi sukcesami – efektami pracy nad projektem.