Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 22 lutego w Poznaniu

Już 22 lutego podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu odbędzie się XII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa „Miasto dla natury”.

XII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa odbędzie się 22 lutego w pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Potrwa od godziny 10 do 16 i podzielone będzie na trzy panele dyskusyjne. W każdym swoją wiedzą dzielić będą się profesjonaliści w swojej branży.

Program Forum:

Panel I – TRENDY W KSZTAŁTOWANIU ZIELENI W MIEŚCIE

Będzie to  świetna okazja do zapoznania się z najciekawszymi i najmodniejszymi nurtami w projektowaniu zielonej tkanki w mieście. To również możliwość poznania największych wyzwań i problemów, przed którymi na co dzień stają zarządcy miejskiej zieleni.

Panel II – CHIRURGIA CZY ARBORYSTYKA

Paneliści postarają się odpowiedzieć na pytania, czym różni się arborystyka od chirurgii drzew, jakie mają cechy wspólne i kto tak naprawdę ma rację w trwającej od lat dyskusji. Spodziewać można się więc gorącej wymiany poglądów, w połączeniu z profesjonalną wiedzą i olbrzymim doświadczeniem prelegentów.

Panel III – FAUNA W MIEŚCIE

Dyskusja toczyć będzie się wokół nowoczesnych sposobów na stworzenie w mieście odpowiedniej bioróżnorodności oraz o dążeniu do zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych.

Nowością podczas tegorocznego Forum będzie dyskusja, w której udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani uczestnicy wydarzenia. Każdemu panelowi towarzyszyć będzie wymiana zdań między prelegentami a publicznością. Będzie to doskonała okazja do zadania profesjonalistom interesujących i nurtujących pytań. Forum poprowadzą wspólnie Piotr Urbański z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”

Udział w Forum jest bezpłatny.

Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie zielenmiejska.abrys.pl.